האם מסחר באופציות משפיע על מחיר המניה?

המסחר באופציות עצמו אינו משפיע ישירות על מחיר המניה הבסיסית. מחיר מניה מושפע בעיקר מגורמים כמו דינמיקת היצע וביקוש, ביצועי החברה, תנאים כלכליים, רגשות המשקיעים וגורמים אחרים הקשורים לשוק.

עם זאת, מסחר באופציות יכול להשפיע בעקיפין על מחירי המניות באמצעות מספר מנגנונים:

ביקוש לאופציות: פעילות מסחר מוגברת בחוזי אופציות למניה מסוימת יכולה לשקף את סנטימנט השוק וציפיות לגבי תנועות המחיר העתידיות של המניה. ביקוש גבוה יותר לאופציות יכול להצביע על התעניינות מוגברת או ספקולציות במניה, מה שעשוי לתרום לתנודתיות המחירים.

תפוגת אופציות: כאשר חוזי אופציות מתקרבים לתאריך התפוגה שלהם, סוחרים המחזיקים בפוזיציות באופציות עשויים לנקוט בפעולות לסגירת הפוזיציות שלהם. לדוגמה, אם מספר לא מבוטל של אופציות רכש עומד לפוג ומחיר המניה מתקרב למחיר המימוש של אותן אופציות, עשוי להיות לחץ רכישה מוגבר על המניה מצד הסוחרים שרוצים לממש את האופציות שלהם או לסגור את הפוזיציות שלהם.

אסטרטגיות אופציות המשפיעות על התנהגות מסחר: אסטרטגיות אופציות מתוחכמות, כגון אסטרטגיות דלתא ניטרליות(כגון איירון קונדור, אוכף, שוקת ועוד) יכולות לכלול מסחר בו-זמני של אופציות ושל המניה הבסיסית. אסטרטגיות אלו עשויות לגרום להתנהגויות מסחר ספציפיות שיכולות להשפיע על מחירי המניות, במיוחד כאשר משקיעים מוסדיים גדולים או עושי שוק מבצעים אסטרטגיות אלו.

פעילויות גידור: משתתפי שוק, כגון משקיעים מוסדיים ועושי שוק, משתמשים באופציות כדי לגדר את הפוזיציות שלהם במניה הבסיסית. פעילות הגידור שלהם יכולה לכלול קנייה או מכירה של המניה הבסיסית, מה שיכול להשפיע על מחירה.

 

חשוב לציין שהשפעות אלו הן עקיפות ולטווח קצר. לגורמים היסודיים המניעים את ערך המניה, כגון ביצועי החברה ותנאי השוק הכוללים, יש השפעה משמעותית וארוכת טווח יותר על מחירי המניות.

כדאי גם להזכיר שבמקרים מסוימים, חדשות או אירועים הקשורים לאופציות, כמו נפחי מסחר משמעותיים באופציות או פוזיציות גדולות של אופציות, יכולים למשוך תשומת לב ועשויים להשפיע על סנטימנט השוק, מה שיוביל לתנועות מחירים קצרות טווח. עם זאת, ההשפעה על מחירי המניות מונעת בדרך כלל מהגורמים הבסיסיים המשפיעים על המניה עצמה, במקום מסחר באופציות בלבד.

 

לקבלת קורס מסחר באופציות בחינם – לחץ כאן 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *