מזה אופציה

אופציות הן מכשירים פיננסיים המקנים למחזיק את הזכות, אך לא את החובה, לקנות או למכור נכס בסיס במחיר מוגדר בתאריך מסוים או לפניו. אופציות משמשות בדרך כלל כדרך להגנה מפני סיכון שוק, לייצר הכנסה או להעלות ספקולציות על תנועות מחירים.

ישנם שני סוגים עיקריים של אופציות: אופציות רכש(Call) ואופציות מכר(Put). אופציות רכש מעניקות למחזיק את הזכות לקנות נכס בסיס במחיר מסוים, בעוד שאופציות מכר מעניקות למחזיק את הזכות למכור נכס בסיס במחיר מסוים.

ניתן לסחור באופציות על מגוון נכסי בסיס, כולל מניות, סחורות, מטבעות וקרנות אינדקס. אופציות נסחרות בבורסות וניתן לקנות או למכור אותן דרך בתי השקעות וברוקרים.

סוחרים שקונים אופציות ידועים כמחזיקים, בעוד שסוחרים שמוכרים אופציות ידועים כמוכרים. למחזיקי אופציות יש פוטנציאל להרוויח מתנועות מחירים בנכס הבסיס, בעוד לכותבי אופציות יש פוטנציאל להרוויח מהפרמיה שנגבתה עבור מכירת האופציה.

ישנן מספר אסטרטגיות שסוחרים יכולים להשתמש בהן בעת מסחר באופציות לכל אסטרטגיה יש סט סיכונים ותגמולים פוטנציאליים משלה, וחשוב לסוחרים להבין אותם לפני שהם נכנסים לעסקאות אופציות כלשהן.

מסחר באופציות יכול להיות מורכב וכרוך ברמת סיכון גבוהה, לכן חשוב לסוחרים לחקור היטב ולהבין את הסיכונים לפני שנכנסים לעסקאות באופציות כלשהן. חשוב גם לעבוד עם ברוקר או יועץ פיננסי מקצועי כדי להבטיח שהעסקאות מבוצעות בצורה נכונה ובהתאם ליעדי ההשקעה שלך

 

לקבלת קורס מסחר באופציות בחינם – לחץ כאן 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *